Як захистити гравіювання від вологи?

Навіть самий грунтовний і чудово оформлений гранітний пам’ятник, як будь-який виріб з каменю, безсилий перед згубним впливом дощу і вологи. Страждає не тільки структура і зовнішній вигляд, але й гравірування тексту, зображень та портретів. Дуже часто можна помітити, що на старих надгробках під час дощу колір написів і портрета зливається із загальним тлом пам’ятника. Як кажуть наші клієнти, це “плач” пам’ятника, як тільки волога висихає, пам’ятник “заспокоюється”.

Чому так відбувається?

Оскільки граніт, це природний мінерал, він володіє пористістю, і волога, потрапляючи в структуру каменю, має властивість накопичуватися. Тому пам’ятник наповнюється водою під час дощу і всі написи і зображення блякнуть.

Як перешкодити такому явищу?

Основним методом захисту каменю від вологи є обробка поверхні спеціальними водовідштовхувальними складами. Зазвичай це прозорі, гелевидні, нерозчинні у воді речовини, які просочують собою всю поверхню пам’ятника, тим самим не пускаючи вологу в структуру каменю. Варто відмітити, що колір гравіювання ніяк не змінюється навіть під час дощу.
Можна виділити два основні методи захисту надгробки від вологи та бруду. Перший, що ми описали вище, це обробка каменю спеціальною емульсією, яка застосовується як перед гравіюванням зображень, так і після впродовж всього терміну служби пам’ятника. Вона не тільки захищає пам’ятник від вологи, але і підтримує якість полірування, запобігаючи проникнення пилу на довгі роки.
Другий спосіб є як більш ефективним, так і менш витратним. Це так званий процес гідрофобізації. Поверхня пам’ятника покривається гидрофобизатором, який, застигаючи, закупорює пори, що не тільки надовго захищає від вологи і пилу, але також перешкоджає проникненню всередину живих мікроорганізмів і грибків. Пам’ятник, оброблений за такою технологією, не тьмяніє і не вицвітає, більш захищений від несприятливих погодних умов.

Не забувайте, ретельний догляд за меморіальним комплексом забезпечить йому гідний і благородний вид на багато років, що дозволить йому залишатися довговічним символом світлої пам’яті.