Як доглядати за памятником

Граніт – один з найдревніших і міцних каменів на землі, і облицювання з нього може служити майже вічно, але потрібно все-таки деякий догляд, зазвичай не дуже складний, щоб вона радувала не тільки міцністю, але й зовнішнім виглядом. Перш за все породи низької та середньої довговічності піддаються очищенню поверхні і повторному нанесенню фактури раз приблизно в півстоліття. Однак, хоча догляд за гранітом решту часу досить простий, все-таки до нього доведеться вдаватися. Найчастіше, гранітні підлоги, облицювання, стільниці миють звичайними миючими засобами, але існує цілий спектр засобів, які дають можливість надовго зберігати блиск і глибину натурального кольору.
Перш за все, граніт можна захищати поліролем на основі воску, поверх створеної ними плівки, до якої, до речі, менше пристає бруд, можна робити прибирання звичайною водою. Воскові поліролі можуть також відновлювати колір каменю, якщо він кілька потьмянів, заповнюють тріщини і пори. Сильнодіючі очищувачі для граніту підійдуть там, де безсила звичайна побутова хімія. Вони можуть видалити залишки цементу, вапняні натікання, цвіль – словом, всі відкладення, які можуть бути на поверхні запущеного граніту, за яким довго не доглядали. До речі, цей засіб може придатися для кахлю, мармуру, черепиці та навіть цегляних стін.Очищувачі каменю годяться для прибирання після будівельних робіт, якщо гранітні плити забруднені фарбою, гудроном, розчином, синтетичними речовинами, шарами воску, сажею або жиром. Спеціальне мило для каменю довершить справу, забезпечуючи надійний повсякденний догляд. При його регулярному застосуванні на поверхні каменю створюється тонкий захисний шар-плівка, який зберігає колір і структуру граніту і не дозволяє йому швидко забруднюватися.
Якщо всередині каменя була залізна арматура, або якщо граніт близько стикався з металевими деталями декоративного характеру, які заіржавіли, то іржа може поширюватися на поверхню каменю. Для таких випадків існує засіб від іржі для каменю, яке утворює захисну плівку і на металі, даючи в майбутньому надійний захист від таких неприємностей. Для підтримки товарного зовнішнього вигляду існує ціла лінія засобів для догляду. Для фасадів це може бути спеціальне просочення, яка заповнює пори граніту, захищаючи його від дощу і брудних бризок, існує і просочення для внутрішніх приміщень, яка захищає від жиру, масла і домашнього пилу. Ця просочення може стикатися з продуктами харчування, безпечна для робочих столів, підлог, навіть якщо в будинку є діти. Для граніту існують також полірування з воском або силіконом, які надають йому блиск і знижують ковзання. Зазвичай полірування надають свіжий вигляд навіть старим гранітним поверхням, захищають їх від забруднення і заповнює дрібні щілини і тріщини. Де зовсім розколюється камінь пропонується пломбувальний акриловий склад, який не тільки захищає від подальшого розтріскування, але і підсилює фактуру і колір каменю. Доглядати за пломбованою поверхнею буде набагато легше.