Чому граніт?

Чому граніт?
Пам’ятник – головний атрибут вічної пам’яті покинувшої нас людини. Він дозволяє згадувати померлого таким, яким він був протягом усього буття, не тільки по його вчинкам, але й зовні. Однак дуже часто буває так, що надмогильні фотографії з часом втрачаються або просто вицвітають, після чого зовні згадати людину ставати дуже важко. Щоб цього уникнути, потрібно правильно вибрати матеріал, з якого буде виготовлений пам’ятник. Адже по більшій мірі, саме якість матеріалу служить запорукою довголіття монумента.
Похоронна культура прийшла до нас з Європи, де широко поширеними залишаються пам’ятники, виготовлені з мармуру. Їх розкішний зовнішній вигляд, при умовах м’якого клімату може служити довгі десятки років, при цьому, не втрачаючи свого первісного стану. Однак до погодних умов України, цей матеріал, на жаль, мало чим підходить. У ході впливу перепадів температур, частих весняних опадів і жаркого сонця на поверхні мармуру поступово з’являються мікротріщини, які за короткий проміжок часу закрашуються в темний колір, роблячи з пам’ятника чорний безіменний блок. Причому статися це може буквально за два-три роки.
Найбільш оптимальним для Українського клімату залишаються пам’ятники, виготовлені з граніту. Вони знайшли широку популярність в середній смузі нашої країни. Завдяки властивостям високої стійкості до перепадів температур, граніт протягом десятків років зберігає свій первісний вигляд і практично не вимагає за собою догляду. А в разі потреби відновлення зовнішнього вигляду, він набагато краще піддається шліфуванню, ніж мармур. Відбувається це за рахунок більш щільної структури природного матеріалу. Тим не менше, робота над відновленням гранітного пам’ятника, займає на порядок більше часу, тому вартість за неї може бути вище витрат, які могли б бути спрямовані на обробку мармуру. Однак довговічність матеріалу розставляє все на свої місця.
Ключовими перевагами гранітних пам’ятників є:
Висока щільність матеріалу, низький рівень вологопоглинання;
Стійкість до перепадів температур, морозів;
Стійкість і прийомистість лакофарбових покриттів (дозволяє наносити написи і фотографії на сам пам’ятник);
Різноманітність забарвлень;
Не потребує додаткового догляду;
Простота виготовлення.
За своєю природою, граніт – це матеріал, який зустрічається в різних колірних варіантах. З нього можна створювати практично будь які шедеври, які не потребують додаткових фарбувальних робіт. Для створення досконалого вигляду пам’ятника, можна організувати компоновку граніту зі знімними мармуровими елементами, проте їх настійно рекомендується знімати на зимовий період. Матеріали відмінно підходять гравіюванню і якщо вас цікавлять питання, пов’язані по всій вищезгаданій сфері, ви можете зв’язатися з нами в будь-який зручний для вас час, будь-яким зручним способом.

Ми завжди раді Вам допомогти etalongranitu.lviv.ua