Технологія встановлення пам’ятника

Технологія встановлення пам’ятника
Для того щоб пам’ятник, виготовлений з граніту, відрізнявся міцністю і солідної довговічністю, необхідно провести якісне встановлення. Адже встановлення таких меморіалів вимагає дотримання деяких стандартів і технологій. Залежно від габаритів і ваги готового виробу підбирається максимально відповідний варіант встановлення. Важливу роль відіграє також професіоналізм майстрів, які проводять встановлення. Важливо знати, що на виконання даної послуги виконавцем обов’язково повинна надаватися гарантія.
Першим кроком при встановленні пам’ятника є правильне приготування фундаменту. Залежно від габаритів пам’ятника варіюється глибина фундаменту. Важливо також врахувати і всі особливості ґрунту. Далі грунт ущільнюють, потім засипають спеціальною сумішшю або піском, і знову ущільнюють. Враховуючи всі розміри і конфігурацію монумента, виготовляється спеціальна металева конструкція. Для виробництва даного каркаса застосовується куточок, що має певні розміри. Після поставлення основної конструкції збивається так звана опалубка. Якщо в комплексі буде присутній квітник, то під нього обов’язково готується місце. За бажанням завбачливо залишають місце для подальших поховань. Після того як опалубка зміцнюється дошками можна вважати котлован для фундаменту готовим.
Другий крок починається з встановлення дорожньої сітки між елементами каркасної конструкції. Сітка встановлюється в один ряд, після чого заливається шаром бетону. Зверху встановлюють ще одну сітку. Після цього до верхньої межі опалубки заливається бетон і ретельно утрамбовується. При цьому доставка до місця бетону може здійснюватися різними методами в залежності від розміру в’їзду до місця могили. Якщо дозволяє простір, то використовується міксер. В іншому випадку бетон виготовляють на місці за допомогою генератора і бетономішалки. Важливо, щоб всю роботу виконували виключно досвідчені фахівці, оперативно приймають рішення в залежності від ситуації. Обов’язкова наявність борозен у верхній частині фундаменту. Таким чином, використовуючи металевий остов, кілька рядів дорожньої сітки і бетону, ми формуємо фундамент, який здатний витримати величезну вагу меморіалу з натурального каменю.
Облицювання і укладання плитки
Наступний крок у встановленні пам’ятника – це підготовка фундаменту до подальшого використання. Його очищають і зволожують. Плитка для облицювання вибирається заздалегідь. Вона може бути виготовлена ​​з граніту або мармуру. Важливо відзначити, що в даній справі використовується спеціальний клей, стійкий до перепадів температур і підвищеної вологості. Плитка герметично притискається, а надлишок розчину клею віддаляється. Дуже важливо, щоб облицювальні роботи виконував кваліфікований майстер. Адже від цього залежить якість і акуратність швів. Тільки фахівець зможе укласти плитку так, як того вимагають стандарти – товщина швів повинна бути від 2 до 5 мм. Далі за допомогою затирки для каменю шви захищаються. Дуже важливо дотримати температурний режим. Укладання плитки проводиться виключно при температурі повітря що не перевищує +30 градусів, але не нижче ніж +5 градусів.
Установка горизонтальних елементів пам’ятника
Коли основу пам’ятника готова, відповідно до попередніх розрахунків встановлюються горизонтальні частини. Майстри роблять насічки на необхідних місцях. Дуже важливо знежирити поверхню, на яку в подальшому буде наноситися розчин спеціального клею, вживаного для робіт з каменем. Для повного вбирання клею має пройти певний час. Потім всі елементи пам’ятника встановлюються на відведене місце. Клей повністю висихає протягом доби. Надлишки клею при нанесенні відразу ж видаляються розчинником. Вся ця конструкція називається цоколем.
Встановлення пам’ятника
Після правильного закладання фундаменту і будівництва цоколя ми підходимо до завершального етапу – встановлення пам’ятника. Для цього на нижній підставі пам’ятника робляться глибокі насічки. Потім в підставку монтують штир і наносять клей. При монтажі пам’ятника майстрами враховується як розмір самого монумента, так і простору навколо нього. Залежно від них для встановлення пам’ятника використовують або гідравлічну рохлей або кран – маніпулятор, або виконують всі роботи вручну. Штир попередньо обробляють клеєм, а потім встановлюють на нього монумент. Завершальній частиною монтажу є притирання пам’ятника за допомогою його обертання і видалення надлишків клею.
Установка скульптурних зображень
Особливу увагу приділимо монтажу всіляких скульптурних композицій, ангелів чи інших статуй. Технологія подібна описаної. Єдине, що вимагає детального опису, це монтаж особливо великих скульптур. Складність полягає в тому, що готовий пам’ятник неможливо розібрати на частини. Тому для збереження пам’ятки перед монтажем його обертають захисною плівкою в кілька шарів і закріплюють їх ременями. Внизу наносяться насічки і клей. Для таких установок оптимально використання крана – маніпулятора. Бувають випадки, коли в силу зовнішніх факторів неможливо застосувати техніку, тоді за допомогою спеціальної труби пам’ятник монтується вручну.
Завершальні роботи
У такій важкій справі, як монтаж пам’ятника, дуже важлива заключна частина. Перше – це ретельне очищення як цоколя, так і самого монумента від надлишків клею і пилу. Для відповідного солідного вигляду шви затираються за допомогою спеціальної затирки, колір якої підбирають під колір каменю. Якщо використовувати якісну зарубіжну затирку то можна не вдаватися до використання цементного молока. На завершення всі поверхні і безпосередньо сам пам’ятник обробляють спеціальними покриттями. Їх склад залежить від того, під який камінь вони зроблені. Пам’ятник, покритий цим складом, повністю захищений. Для того щоб він довгі роки мав чудовий вигляд, потрібний мінімальний догляд.