Оформлення пам’ятника

Люди вже століттями передають свої почуття невербальним шляхом. Особливо це стосується пам’ятників, адже саме символи на них традиційно використовуються ще з давніх-давен.
Вони дозволяють не рвати зв’язку з померлими родичами і віддавати їм шану після смерті. На сьогоднішній день найбільш поширеними символами є:

  • хрести, які вважаються знаком як смерті, так і життя. На могилах можна зустріти декілька різних хрестів, форма яким може залежати від віросповідання. Одним із найкрасивіших і найблагородніших є Голгофський, що символізує віру, надію і любов. Як, правило, він встановлюється на трьох сходинках, і може додатково оформлятися вінками квітів;

 

  • ангели – один з класичних варіантів оформлення пам’ятника, адже він символізує посланця Бога. Найчастіше на надгробівцях встановлюються архангели Михаїл (з мечем) і Гавриїл (з трубою);

 

  • рослини, квіти дерева, серед яких гілки дуба, пальми и лавра. Як відомо, саме з дуба був виготовлений хрест для розп’яття, а пальмовими гілками Христа зустрічали в Єрусалимі. Лавр ж рахується символом слави і перемоги.

Звісно, вибираючи символіку для оформлення пам’ятників, слід орієнтуватися на їх значення, проте це не обов’язково повинно бути основнім критерієм, адже головне, щоб надгробівець максимально втілював бажання зробити останній подарунок померлому.