Коли встановлюється пам’ятник

Традиційно пам’ятники встановлюються не раніше одного року після смерті близької людини. Пояснюється це тим, що саме за цей час земля встрамбовується на необхідний рівень, і встановлений надгробівець не осідає і не деформується.

Проте в цього терміну може бути і інше пояснення, адже, щоб біль втрати хоч трохи притупився також потрібен час. Не менш важливо і те, що протягом року родичі мають можливість зібрати необхідні кошти, адже пам’ятник з граніту, як останній подарунок померлому, – доволі недешева розкіш. Звісно, після смерті всі ми рівні між собою, проте висловити скорботу саме таким способом, це не лише обов’язок, а і душевна необхідність.

Безсумнівно, процес вибору пам’ятника для встановлення його на могилу – справа нелегка. До нього треба підходити з усією відповідальністю, а головне – обрати професійного виконавця, адже така конструкція встановлюється не на кілька років, а на набагато довший термін. Найкращим і довговічним матеріалом вважається граніт, що було доведено не один раз. Пам’ятники з такого натурального каменю можуть простояти століттями, що дозволить пращурам нехай заочно, але познайомитись з своїми пращурами. Крім того, його вигляд настільки розкішний і монументальний, що створює саме те враження, яке потрібне в цьому випадку. Головне – перш, ніж зробити вибір, краще розглянути всі можливі варіанти, щоб не помилитись.