Гранітні меморіальні комплекси, кам’яні дошки пошани, архітектурні пам’ятники

Гранітні меморіальні комплекси, кам’яні дошки пошани, архітектурні пам’ятники.

Повернемося трохи в історію появи пам’ятників … Ще найперші зразки були в ролі барельєфів і скульптур, вони встановлювалися на площах великих міст, обласних центрах усіх країн світу щоб увічнити якусь відому людини або важливу подію в історії того чи іншого міста. Такою скульптурою, наприклад, є монумент слави в місті Львові що розташований у верхній частині Центрального парку культури і відпочинку.

Меморіальні комплекси з граніту

Зараз же такими скульптурами і схожими рельєфними виробами з каменю зачаровано милуються люди як у великих, так і маленьких містах, і в кожному місті чи навіть селі, обов’язково встановлено меморіальний комплекс або меморіальна дошка пошани. Гранітні вироби в ролі меморіальних комплексів продовжують виготовляти і встановлювати і в наш час. І найкращим матеріалом для виготовлення таких виробів є звичайно ж граніт.

Меморіальні комплекси з граніту можна розділити на історичні і ритуальні. Історичні меморіальні комплекси виготовляються для загиблих солдатів під час Великої Вітчизняний Війни, для історичної події визволення якоїсь області або міста, людям, які колись працювали в шахтах і т.д. Тобто, можна сказати, що історичні комплекси – це вироби, які роблять для громадськості та виставлені на загальний огляд як пам’ятка історії. Ритуальні гранітні комплекси – це комплекс гармонійно поєднаних між собою елементів з каменю, які в цілому роблять собою одну єдину композицію і встановлюються для покійних людей на кладовищах. В склад ритуальних намогильних споруд можуть входити пам’ятники, огорожі, столи і лавки, скульптури, цоколь, вази та лампадки, а також будь-які інші додаткові елементи.